Wszystko jest wojną

79,90 

Autor

Marek Budzisz

ISBN

9788366814066

Na magazynie 1 szt.. Zamów teraz aby nie czekać na ponowną dostępność produktu!

Zapytaj o produkt

SKU: 2901094 Kategorie: , ,

Co decyduje o konkretnych posunięciach władz Federacji Rosyjskiej w polityce wewnętrznej i międzynarodowej? Aby zrozumieć kulisy wielkich wydarzeń musimy poddać analizie kulturę̨ strategiczną Rosji, tworzącą̨ kościec kluczowych decyzji podejmowanych przez elity tego kraju. Przyjrzymy się wielkiej strategii państwowej, procesom o krótkotrwałym charakterze, jak i wykraczającym poza horyzont dziesięcioleci.

Maskirowka i działania dezinformacyjne w rosyjskim myśleniu strategicznym,

Koncepcja wojny buntowniczej,

Strategiczna powściągliwość, czyli jak Rosja może wygrać w nowej zimnej wojnie,

Wadim Cymburski. U źródeł rosyjskiej doktryny państwowej i koncepcji stref wpływów w limitrofach,

Izolacja i rekonkwista. O strategii politycznej Rosji za czasów późnego Putina,

Demograficzna pamięć Rosji, czyli o możliwości zatrzymania depopulacji,

Rosja w poszukiwaniu nowej idei państwowej. Nowoczesny konserwatyzm Aleksieja Millera i próba odbudowy rosyjskiej tradycji narodowej,

Czynniki instytucjonalne w historii Rosji – teoria Stefana Hedlunda

Wspaniały, niezwykle dobrze oddający istotę rosyjskiej myśli strategicznej książki tytuł, nabita szczegółami i przemyślaną wiedzą treść oraz błyskotliwie poprowadzana narracja przez Marka Budzisza wprowadzają nas w ogromny gmach współczesnej rosyjskiej kultury strategicznej. Wojna jako początek wszystkiego i nieodzowny element polityki państwa i drabina eskalacyjna jako mechanizm osiowy rosyjskiej kultury strategicznej. Ogarkow, Gierasimow, Frunze, Cymburski inni. Przeszłość i przyszłość. Wiek XX i XXI. Bez wątpienia najlepsza pozycja o tej tematyce na polskim rynku.
~Jacek Bartosiak

Marek Budzisz – ekspert ds. Rosji i obszarów postsowieckich.
Ukończył wydział historii Uniwersytetu Warszawskiego. W młodości jeden z uczestników opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. Pracował jako dziennikarz w telewizji Puls, radiu Plus oraz w dzienniku Życie. Doradca ministra szefa kancelarii Premiera oraz ministra finansów w rządzie Jerzego Buzka. Swoje analizy na temat obszarów postsowieckich publikuje na Salonie 24, na swym blogu Wieści z Rosji, oraz w Tygodniku TVP, Nowej Konfederacji, Dzienniku Gazecie Prawnej, Rzeczach Wspólnych, W Gospodarce, a także Gazecie Bankowej.

Wszystko jest wojną
79,90 

Na magazynie 1 szt.. Zamów teraz aby nie czekać na ponowną dostępność produktu!