wojna o pieniadz 1

65,00 

Autor

Song Hongbing

ISBN

9788360562451

Brak w magazynie

Zapytaj o produkt

SKU: 2908513 Kategorie: ,

Czy jesteś pewien, że dobrze orientujesz się w tematyce finansów swojego kraju? Trudno jest jednoznacznie określić skąd biorą się kryzysy finansowe i problemy w bankach. Autor książki „Wojna o pieniądz” jest jednak chińskim analitykiem finansowym, który bardzo interesuje się zachodnią gospodarką i wie na ten temat sporo. Nastała okazja do podzielenia się z Czytelnikami swoją wiedzą i spostrzeżeniami. W ten sposób każdy może poznać i zrozumieć wartość pieniądza oraz spojrzeć na historię świata z perspektywy finansów.

Historia zaczyna się ponad dwieście lat temu, kiedy to sprytny Rothschild, dzięki dobrze rozegranej strategii, zdobywa papiery wartościowe w Banku Anglii. Po niedługim czasie wraz ze swoimi synami zyskuje również spore udziały w Bankach w Austrii, Francji, Włoszech i Niemczech. Tymi ruchami zapoczątkowali swoje imperium finansowe i dorobili się majątku, którego pozazdrościć mu mogą niejedni biznesmeni.

W dalszych częściach autor prowadzi nas przez wydarzenia polityczne i społeczne, spoglądając na nie z punktu widzenia finansów. Wyjaśnia, kto zarabia na inflacji i jak kontroluje się emisję waluty. Spogląda na świat zachodni z zewnątrz, z punktu widzenia chińskiego analityka i stara się dociec, w którym momencie został popełniony błąd prowadzący do obecnego kryzysu i wielkiego zadłużenia. Pomimo wielu popełnionych błędów, wciąż istnieje nadzieja na odbudowę gospodarki i wyjście z niebotycznych długów. Książka stanowi również ostrzeżenia dla innych krajów, aby nie kroczyły tą samą drogą i przestrzegały się przed podobnymi poczynaniami. Wspaniała pozycja dla każdego, kto chociaż trochę interesuje się swoimi pieniędzmi i tym, jaka jest w ogóle ich historia.

Song Hongbing jest chińskim analitykiem finansowym. Interesuje się historią finansów Stanów Zjednoczonych i był konsultantem w rządzie federalnym. Autor głośnych książek z cyklu „Wojna o pieniądz”.