Tech – krytyka środowiska technologicznego

55,00 

Autor

Jan Białek

ISBN

9788396727183

Na magazynie 9 szt.

Zapytaj o produkt

SKU: 2908811 Kategoria:

„Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego” jest niezwykle istotną pozycją ukazującą najbliższą przyszłość ludzkości. W jaki sposób zmieni się świat w przeciągu najbliższych 20 lat?

Środowisko technologicznie nieustannie się rozwija, a wdrażane zmiany mają bezpośredni wpływ na mechanizację człowieka oraz naturę. Jest to poważny problem, który zacznie być wyraźnie widoczny w okolicach 2040 roku.

Rozwój technologiczny powoli doprowadza do wytworzenia się nowego środowiska i kontekstu życia człowieka. Tym samym zastępuje środowisko naturalne i zabiera jego przestrzeń. W związku z tym w przeciągu kolejnych 20 lat techniki informatyczne, biotechnologia oraz robotyka pozwolą wytworzyć niezależne, syntetyczne formy życia. Ten przełom w rozwoju technologicznym może doprowadzić do całkowitego upadku cywilizacji ludzkiej.

Nieuniknionym efektem tak poważnych zmian będzie droga ku racjonalizacji, standaryzacji oraz całkowitej mechanizacji świata.

Jan Białek jest autorem intrygującej publikacji, która porusza jedne z najważniejszych problemów XXI wieku. Rozwój technologiczny przełamuje kolejne granice, a tym samym coraz częściej budzi silne wątpliwości etyczne. Popularyzacja życia syntetycznego oraz robotów opartych na sztucznej inteligencji może doprowadzić do całkowitego upadku cywilizacji ludzkiej. „Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego” jest pierwszą książką napisaną przez Jana Białka.

Tech – krytyka środowiska technologicznego
55,00 

Na magazynie 9 szt.