(nie)nasza wojna SUMLINSKI U183/22SUM

49,90 

Autor

Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński

ISBN

9788395545894

Na magazynie 1 szt.. Zamów teraz aby nie czekać na ponowną dostępność produktu!

Zapytaj o produkt

„Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy” to wstrząsający reportaż, w którym autorzy przyglądają się bliżej działaniom wojennym Rosji i zagrożeniu, jakie niesie zachodnim krajom. Major Tomasz Budzyński, oficer ABW oraz były szef jednej z największych delegatur ABW zabezpieczającej Polskę, Ukrainę i Białoruś przewidział atak Rosji na Ukrainę. Podczas regularnych wyjazdów za wschodnią granicę Polski oraz dzięki rozmowom z przedstawicielami Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zdobył wiedzę o planowanej inwazji.

Źródła operacyjne, kontakty towarzyskie, a także informacje zdobyte od Służb Wywiadu Rosji potwierdzały przewidywania dotyczące ataku wojsk rosyjskich. Tomasz Budzyński wkrótce miał spędzić pierwszy miesiąc wojny na terenie Ukrainy, odkrywając skalę zagmatwania sytuacji politycznej za wschodnią flanką NATO. Opinia publiczna w Polsce i wielu zachodnich krajach nie zdawała sobie sprawy z problemów dotyczących narastających działań wojennych. Prezentowany reportaż zbiera zdobytą przez wojskowego wiedzę, pochodzącą z obserwacji wojny oraz informacji uzyskanych od służb wywiadowczych. Autorzy usiłują odpowiedzieć na wiele pytań, jakie pojawiają się w czasie trwania rosyjskiej inwazji.

Wojciech Sumliński i Tomasz Budzyński omawiają swoje przewidywania na temat wojny prowadzonej przez rosyjską armię. Sprawdzają potencjał nuklearny Rosji, a także wyjaśniają uwarunkowania polityczne wojny. Próbują również przewidzieć zakończenie działań wojennych. Nawiązując do słów amerykańskiego prezydenta, przyglądają się punktowi zwrotnemu w historii współczesnego świata. Jakim zmianom ulegnie układ sił po ustaniu działań wojennych? W tym reportażu wyjaśniają, w jaki sposób największe mocarstwa prowadzą politykę międzynarodową i jakie niosą zagrożenie dla innych krajów.

Wojciech Sumliński to psycholog i dziennikarz śledczy. Pracował w pierwszym polskim zespole dziennikarzy śledczych związanych z „Życiem”. Ponadto jest autorem wielu telewizyjnych magazynów śledczych. Otrzymał Nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych za reportaże dotyczące nadgranicznej przestępczości zorganizowanej.

Major Tomasz Budzyński to oficer ABW, który kierował jedną z największych delegatur ABW w Polsce. Podlegało mu kilkuset funkcjonariuszy służb specjalnych. Jest cenionym znawcą polityki i potencjału militarnego krajów wschodnioeuropejskich. „Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy” zawiera jego przemyślenia na temat polityki międzynarodowej oraz współczesnej wojskowości.

(nie)nasza wojna SUMLINSKI U183/22SUM
49,90 

Na magazynie 1 szt.. Zamów teraz aby nie czekać na ponowną dostępność produktu!