Konfederacja barska. Komiks historyczny

119,00 

ISBN

9788378641261

Na magazynie 1 szt.. Zamów teraz aby nie czekać na ponowną dostępność produktu!

Zapytaj o produkt

SKU: 2900012 Kategoria:

W roku 1764 przy wydatnej pomocy Rosji wybrano na króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Już wówczas w granicach Rzeczpospolitej stanęło ok. 7 tys. rosyjskich żołnierzy, którzy swoimi bagnetami wsparli wybór kandydata imperatorowej. Trzy lata później ich liczba wzrosła do 40 tysięcy pod pretekstem obrony praw protestantów i prawosławnych przed rzekomymi krzywdami, jakich mieli doznawać w Rzeczpospolitej.
W odpowiedzi 29 lutego 1768 roku w małym miasteczku Bar na Podolu zawiązała się konfederacja w obronie wiary i wolności katolickiej, która miała na celu detronizację Stanisława Augusta Poniatowskiego i odrzucenie praw narzucanych Polsce przez Rosję. Choć konfederacja rozprzestrzeniała się szybko na kresach południowo-wschodnich, a później także na innych ziemiach Rzeczypospolitej (m.in. w Małopolsce, Wielkopolsce i na Mazowszu), jej źle uzbrojone pospolite ruszenie zostało ostatecznie pokonane przez wspólnie działające wojska rosyjskie i królewskie.
W 250 rocznicę zawiązania Konfederacji Barskiej proponujemy znakomity komiks przywołujący pamięć bohaterskich konfederatów. Akcja komiksu rozgrywa się w Małopolsce: w czasie walk o Lanckoronę oraz podczas oblężenia klasztoru w Tyńcu…
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Powieść graficzna pomimo wielu zwolenników ciągle jest niedocenianą kategorią. A znajdziesz tu zarówno świetnych scenarzystów, grafików jak i pisarzy czy twórców dialogów. Szalenie różnorodna kategoria, od Asterixa, Tytusa, Romka i A’tomka po bardziej współczesne serie jak Thorgal czy uniwersum Marvela lub DC.

Mole Mole to nowe, wyjątkowe miejsce na księgarskiej mapie Polski. To nowoczesne, przytulne małe księgarnie oraz sklep internetowy, przyjazne pasjonatom czytania, wielbicielom dobrej książki i literatury, ceniącym sobie wybór i przyjazne, nieśpieszne zakupy. W naszych księgarniach znajdziecie wyselekcjonowaną ofertę tytułów a na molemole.com możecie buszować wśród dziesiątek tysięcy pozycji książkowych. Nasz bogaty księgozbiór to moc inspiracji i publikacje z niemalże wszystkich dziedzin!

Konfederacja barska. Komiks historyczny
119,00 

Na magazynie 1 szt.. Zamów teraz aby nie czekać na ponowną dostępność produktu!