cywilizacja lacinska KONECZNY w51/23cap-LP/23

45,90 

Autor

Feliks Koneczny

ISBN

9788366490383

Na magazynie 1 szt.. Zamów teraz aby nie czekać na ponowną dostępność produktu!

Zapytaj o produkt

SKU: 2902222 Kategorie: ,

Dzieło to to jest zbiorem dwóch prac – „Państwo w cywilizacji łacińskiej”, oraz „Zasady prawa w cywilizacji łacińskiej”. Są one kontynuacją prac prof. Konecznego nad charakterystyką cywilizacji łacińskiej, opisanych we wcześniejszych publikacjach: „O wielości cywilizacji” i „Rozwój moralności”. Autor wskazuje cechy charakterystyczne i warunki państwa i prawa opartego w pełni na ideach łacińskich, wskazuje też na zagrożenia dla naszej cywilizacji i przyczyny mogące doprowadzić ją do upadku.
Niestety, prof. Koneczny nie zdążył ukończyć badań za swojego życia, a jego prace zostały opublikowane pośmiertnie w Londynie (w 1981 r.) Prace te, obok „Cywilizacji bizantyńskiej” i „cywilizacji żydowskiej”, również wydanych pośmiertnie, są szczegółową charakterystyką cywilizacji łacińskiej i jej roli w historii świata.

Prof. Feliks Koneczny – wybitny historyk i historiozof, krytyk teatralny, a także bibliotekarz i dziennikarz, twórca oryginalnej koncepcji cywilizacji. Badał archiwa watykańskie, pracował w Archiwum Akademii Umiejętności, bibliotekach Akademii Umiejętności oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez szereg lat był wykładowcą Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, gdzie uzyskał tytuł profesora. Był autorem niezliczonych publikacji naukowych, artykułów oraz książek z zakresu historii, historiozofii, historii i teorii prawa, administracji i samorządu.

cywilizacja lacinska KONECZNY w51/23cap-LP/23
45,90 

Na magazynie 1 szt.. Zamów teraz aby nie czekać na ponowną dostępność produktu!